Nasze spotkania Projektowe

W ramach realizacji projektu spotykamy się z dziećmi w pomorskich szkołach i przedszkolach

Zima to trudny czas dla zwierząt, szczególnie tych, które potrzebują naszej pomocy. Pomagając zwierzętom, zarówno kotom wolnobytującym, jak i ptakom spędzającym u nas zimę, powinniśmy pamiętać o regularności i systematyczności. Podczas spotkań z dziećmi rozmawialiśmy o tym, jak dzieci mogą pomóc zwierzakom przetrwać zimę. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach, opowiadały o tym, czym dokarmiają ptaszki, wiedziały, jak nazywa się ptasia stołówka, wymieniały nazwy ptaszków, które zostają u nas na zimę. Niestety, w większości karmników pojawia się chleb i okruszki pieczywa, traktowany jako podstawa żywienia naszych skrzydlatych przyjaciół. Bardzo ważne było więc poinformowanie dzieci o tym, dlaczego białe pieczywo nie powinno pojawić się w jadłospisie ptaków, zarówno tych, które odwiedzają nasze karmniki, jak i łabędzi i kaczek. Dzięki naszym spotkaniom dzieci dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie umieścić karmnik i dlaczego jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa ptaków odwiedzających ptasie stołówki, czym karmić, a czym nie wolno dokarmiać ptaków, jak ważna w opiece nad zwierzakami zimą jest regularność i konsekwencja.

Spotkanie z dziećmi ze świetlicy i z klasy „O” w http://www.zkpig26.gda.pl/

Dzieci w Przedszkola w Pszczółkach?http://www.sppszczolki.intertczew.pl/

ZKPiG nr 8?http://www.zkpig8.pl/sp89.html

klasa 2A i 3C http://www.psbgdansk.pl/

Odwiedziliśmy również?https://sp49gdansk.edupage.org/.?Zajęcia odbywały się w świetlicy szkolnej przy aktywnej obecności nauczycieli – opiekunów ze świetlicy.

03-go października 2016 r. odbyło się spotkanie z uczniami klasy 6 c http://www.zsstraszyn.szkolna.net/.?Ich Pani Wychowawczyni P. Ewa Wójcik aktywnie wspiera uczniów w działalności wolontarystycznej i uwrażliwia na los zwierząt.

Pobierz  sprawozdanie

Dodaj komentarz