Wspieramy szkolenie z Manolo Mendezem

Nasza Fundacja wspiera szkolenie z Manolo Mendezem.

SYLWETKA TRENERA:

Manolo Mendez od 1973 roku był Pierwszym Jeźdźcem i jednym z sześciu założycieli klasycznej szkoły ujeżdżania Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre w Jerez, w Hiszpanii. Jego ponad czterdziestoletnie doświadczenie obejmuje tradycyjne ujeżdżanie Doma Vaquera i skoki. Jest szczególnie znany z pracy w ręku, przynoszącej znakomite efekty w treningu oraz rehabilitacji koni uprawiających różne dyscypliny, na każdym poziomie. Jest też uważany za specjalistę w zakresie uczenia i doskonalenia piaffu, pasażu i piruetów.
Na rozwijane przez lata podejście Manolo do treningu i rehabilitacji koni składają się trzy filary: jego autorskie techniki masażu i rozciągania, praca w ręku i jazda.
Jego holistyczna metoda wyróżnia się delikatnością, empatią i zwracaniem uwagi na szczegóły. Pracuje z jeźdźcami na różnym poziomie i z końmi na każdym etapie szkolenia, od początków po GP, dążąc do rozwijania u koni pewności siebie, równowagi i elastyczności, bez używania siły i wywoływania napięć.
Manolo przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, by koń poruszał się prawidłowo dosłownie w każdym kroku (bo każdy krok buduje nawyki, które mogą prowadzić do usztywnień, złych wzorców poruszania się, a na dłuższą metę nawet do kontuzji), zwraca uwagę na zdrową sylwetkę, elastyczność, symetryczny ruch, brak spięć fizycznych czy psychicznych. Dzięki niezwykle rozwiniętemu zmysłowi obserwacji potrafi różnego rodzaju spięcia zauważyć i zlikwidować przez odpowiednie ćwiczenia z ziemi i siodła, rozciąganie, dotyk, masaż. Niezwykłe jest przy tym obserwowanie, jak wiele nawet bardzo spięte i nerwowe konie pozwalają mu zrobić ze swoim ciałem, z jakim wyczuciem Manolo podchodzi do ich fizycznych i psychicznych ograniczeń.

Więcej informacji tutaj:?http://classicalway.pl/manolo-mendez-w-polsce/

 

 

Dodaj komentarz